Samsung dla edukacji – jak wykorzystać interaktywne monitory?

Nowe technologie coraz śmielej wkraczają do sal lekcyjnych i szkół. Nie tylko w zakresie samego nauczania, ale również przepływu informacji w szkole. Nic dziwnego, w dzisiejszych czasach coraz trudniej zainteresować uczniów przekazywaną wiedzą. Na szczęście możemy to robić w bardziej oryginalny i przystępny dla dzieci i młodzieży sposób. Pomoże nam w tym Samsung dla edukacji, czyli nowoczesne rozwiązania dla szkół i uczelni. W jakich obszarach sprawdzą się interaktywne monitory czy zewnętrzne wyświetlacze?

Samsung dla edukacji – interesujące lekcje na wyciągnięcie ręki

Interaktywne ekrany szkolneto świetny sposób na urozmaicenie zajęć i przekazywanie wiedzy w bardziej przystępny dla uczniów sposób. Rozwiązania Samsung dla edukacji, takie jak Flip Pro, pozwalają na wyświetlanie materiałów wideo, grafik czy zdjęć. Dzięki funkcji multi-touch, na ekranie mogą pisać aż 4 osoby jednocześnie, urządzenie to sprzyja integracji grupowej i pomaga budować wspólne doświadczenia. Dzięki temu uczniowie są bardziej zaangażowani w zajęcia, co ułatwia im zapamiętywanie, ale i rozumienie poznanego materiału.

Rozwiązania dla edukacji, takie jak monitor interaktywny WAC, posiadają wyjście HDMI, dzięki czemu umożliwiają przerzucenie obrazu z monitora na ścianę czy specjalną tablicę za pomocą projektora. Jest to szczególnie istotne na dużych aulach i salach uczelnianych, gdzie wykład prowadzony jest dla dużej liczby studentów. Dzięki temu każdy będzie mógł dobrze widzieć prezentowane materiały.

Monitor informacyjny do edukacji – dla dobrego przepływu informacji

Szkoła czy uczelnia to miejsca, w których ciągle coś się dzieje. Prócz samych lekcji organizowane są również różne wycieczki, imprezy szkolne, bale karnawałowe czy jarmarki świąteczne. Do tej pory do informacji o takich wydarzeniach służyły plakaty czy ulotki, rozwieszane gdzieś na szkolnych tablicach informacyjnych. Dzisiejsze technologie sprawiają jednak, że uczniom coraz trudniej zauważyć statyczne informacje, przekazywane w bardzo prosty sposób. Rozwiązaniem mogą być np. monitory zewnętrzne, takie jak monitor informacyjny do edukacji z serii OHA. Możemy go powiesić na szkolnym budynku, by uczniowie nie przegapili informacji o nadchodzących wydarzeniach.

Rozwiązania dla edukacji Samsung świetnie sprawdzają się również jako systemy nawigacji czy informacje o rezerwacji sal. Wówczas służą nie tylko uczniom czy studentom, ale także nauczycielom i wykładowcom. Monitor dotykowy może wyświetlać np. interaktywną mapę szkoły, dzięki czemu nowi uczniowie czy goście szybciej dotrą do wybranych miejsc na terenie placówki.

Co więcej, dzięki oprogramowaniu Samsung MagicINFO, ekrany szkolne można bardzo łatwo dostosować do bieżących wydarzeń. Użytkownicy mogą w łatwy i intuicyjny sposób tworzyć i udostępniać na nich nowe treści, w zależności od potrzeb – nawet wtedy, gdy musimy szybko o czymś poinformować nauczycieli i uczniów, np. o ćwiczeniach przeciwpożarowych.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

Photo of author

Hubert